עדכון צוות רשויות – פגישה עם ראש את"ן

שלום לחברי המועדון ולכלל הרוכבים,

כחלק ממסורת של שנים לקיום פגישה אחת לפחות עם כל ראש אגף תנועה במשטרת ישראל, התקיימה בתאריך 22.11.15 פגישה בין צוות הרשויות של "מועדון האופנועים הישראלי" לבין ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי. חשוב לנו לייצג ולשתף פעולה עם אגף התנועה של משטרת ישראל וזאת למטרה אחת חשובה- הבטיחות בדרכים של כלל רוכבי הדו-גלגלי בישראל.

השתתפו בפגישה:
• ממשטרת ישראל: ראש את"ן, סגן ראש זרוע מבצעית, מפקד הסיירת הארצית, ראש אגף התנועה ועוזרו.
• ממועדון האופנועים הישראלי: אליקו אלג'ם- יו"ר המועדון, עו"ד עמית ברגמן- ראש צוות הרשויות, ערן אברהמוב- דובר המועדון.
בנוסף נכחו שני מתנדבי סיירת האופנועים שהם גם חברי המועדון, תא"ל (מיל) בני מר וראובן בר.


הפגישה החלה בהיכרות קצרה בין המשתתפים, במהלכה סקר היו"ר אליקו את המועדון, כעמותה רשומה (מלכ"ר שאין לפעילים בו אינטרס עסקי כלשהו והחברים בו פועלים בהתנדבות מלאה) ופועלו לאורך השנים הן בתחומי הטיולים והפעילות החברתית והן בתחום הפעילות מול הרשויות.

בהמשך, סקר עו"ד ברגמן את נתוני תאונות הדרכים (אשר נמצאות השנה בעליה חדה) לפי סוגיהן והציג את נושא הרכיבה בנתיב תחבורה ציבורי (נת"צ) כמענה הן לצרכי בטיחות הרוכבים והן להסדרת התנועה.
לאחר סבב התייחסויות (בעיקר של נציגי המשטרה), אשר כעקרון שללו בשלב זה שילוב של רוכבים בנת"צ עירוני, סיכם ראש האגף על הקמתו של צוות משותף של משטרת ישראל ונציגי המועדון, אשר יבחן כבר בתקופה הקרובה את נושא שילוב הרוכבים בנת"צ בינעירוני.
ראש האגף הדגיש את חשיבות הפגישה ושיתוף הפעולה בין הצדדים, ואיפשר מסירת נתונים סטטיסטיים נוספים לצוות הרשויות, נתונים שיסייעו ללמוד את איפיוני תאונות הדרכים ולפעול להפחתתן.

בשולי הדברים נדגיש כי בשנים האחרונות קיימת עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות האופנועים ועלינו הרוכבים הפעילים והמועדונים למיניהם לפעול בנושא ולחנך לתרבות רכיבה נכונה. רוכבים רבים מרשים לעצמם להתעלם מחוקי התנועה ולעשות שימוש ציני ולא ראוי בכביש הציבורי ועל כך תהיה אכיפה מוגברת. עדיין קיימת מדיניות של אי-אכיפה על רכיבה אחראית בשול הימני בעומסי תנועה בהבנה שזה עדיף על "זגזוג" בין הרכבים, אך חשוב להדגיש שאין לרכוב בצדו השמאלי של הנתיב, מעבר לקו הלבן, שם בעצם קיים שטח הפרדה ולא שול.
לינק לסרטון המסביר את הנושא- http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3915545,00.html

נבקש שתעקבו אחר עידכונים בנושא שימוש בנת"צ הבין עירוני בקבוצת המועדון בפייסבוק.
נשמח לראות עוד חברים רשומים בעמותה, דבר שיסייע מאוד בהמשך הייצוג מול הרשויות השונות.

בברכת רכיבות טובות ובטוחות,

ערן אברהמוב, דובר המועדון

פורסם בקטגוריה פעילות אל מול הרשויות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *