טיול רגועים למוצב החרמון -סיכום

צולם ע"י אורנה בק (צילום שמורכב מחיבור של שבע  תמונות)

לסכם טיול של מועדון האופנועים הישראלי זאת משימה פשוטה באופן יחסי ומספיק לראות את התמונות שמפורסמות על ידי החברים בסוף כל טיול כזה.לראות את החיוכים,את הנופים ואת החברותא שמתגבשת בכל טיול כזה ולהבין שהיה טיול מוצלח.

טיול הזה התחיל בפניה לידידי חבר המועדון בני מר בבקשה לארגן ביקור במוצב החרמון,המשיך ברישום מתיש ומייגע ומסתיים בתודות לכל מי שפעל להצלחת הטיול.

את נושא הרישום לטיול כבר טחנו עד דק בשבוע שלפני הטיול וגם המסקנות לעתיד כבר הוסקו .אני מקווה שלהבא החברים יהיו מרוצים מתהליך הרישום ומניח שגם בעתיד יהיו כאלה לא מרוצים.

לנקודת המפגש בשעת בוקר מוקדמת מגיעים החברים בדיוק מרשים ומעורר התפעלות. שותים קפה ומסתחבקים אחד עם השני ולאחר תדריך בטיחות יוצאים לדרך בדיוק בשעה היעודה והנה טיול מתחיל.

צילום ע"י רבי בדיחי -חתנת הדלק כביש 6

הכבישים בשעת בוקר מוקדמת ריקים כמעט לחלוטין והתמזל מזלנו ומזג האוויר אידיאלי לרכיבה על אופנוע.אלה הימים שלא חם ועדיין לא ממש חורף והדרך לאלומות ובמיוחד קטע הרכיבה מכפר תבור הוא פשוט "מרחיב ריאות".לאחר הפסקת הנוחות הקצרה באלומות אנו ממשיכים ליער שוויץ עם לו"ז צפוף ובכל זאת אנו עוצרים כמתוכנן לביקור באנדרטה לזכרו של אורון שאול ז"ל.אורון חייל צה"ל שנפל באחד מהקרבות הקשים במבצע "צוק איתן" ובני מר נותן סקירה על השתלשלות האירועים הטרגיים בהם נהרג אורון שאול ז"ל,יהי זכרו ברוך .

 

צילום ליאור זעירא

לאחר ההתייחדות עם זכרו של אורון שאול ז"ל ממשיכים לתוך יער שוויץ ושם אנו עורכים את הפסקת הבוקר,קפה בורקס ושאר קינוחים שגרתיים ובמקביל מודיעים על שינויים במסלול. יורדים חזרה לכנרת,צומת צמח,העליות לרמת הגולן דרך כורסי ורכיבה ארוכה בכביש שחוצה את רמת הגולן לאורכה.

צילום ליאור זעירא תצפית מיער שוויץ

בני מר מוביל את קבוצת הרוכבים ובוחר דרכים בהן לא רכבתי שנים.לאחר שחוצים את העיר קצרין,רוכבים דרך כביש 9098 המוביל לקדמת צבי וחזרה לכביש 91.חולפים על פני עין זיון,אל-רום,אוספים את את בעלי המכלים הקטנים שנשלחו לתדלק בתחנת הדלק בוקעאטא,חוצים את מסעדה עם עשרות "באמפרים"  ומגיעים למג'דל א-שמס ומשם הדרך קצרה לחרמון.

הפעם בשונה מפעמים קודמות בהן אושר לנו לטפס למוצב העליון בחרמון,נפתח עבורנו השער ל"למעלה גולני".בני מוביל את הקבוצה במעלה ההר ואני נשאר למטה כדי להזניק את הרוכבים באופן שימנע רכיבה צמודה ומסוכנת בין הרוכבים. אחרון הרוכבים עובר את השער,הקצין שפתח לנו את השער נועל אותו שוב ואני מתחיל ברכיבה.הדרך מדהימה ועוצרת נשימה,מצד אחד קונצרטינה מאיימת ומצד שני נוף מרהיב ובתוך כל הנוף המשכר הזה סלולה הדרך הקשה הזאת ,אפילו קשה מאד.

סרטון שצולם ע"י רמי דגן

צילום ע"י איריס דנון

אנו מסיימים את טיפוס ה"סטלביו" הישראלי ומגיעים ל"קצה" של המדינה ולגובה של כ 2,200 מ' מעל גובה פני הים .כאן גם אנו מקבלים סקירה מקיפה מחבר המועדון עומר בר על מוצב החרמון במלחמת יום כיפור ולאחר הסקירה של עומר מצטרף בני מר ומעשיר אותנו במידע עכשווי על האזור כולו ועל הכוחות הפועלים מעל לגבול הקרוב כל כך.איל ברנדט מסיים עם נתונים גאוגרפיים וגאולוגים של המקום ועל קצה המזלג על הצמחיה ובעלי החיים שחיים בגבהים האלו.

צילום ע"י איריס דנון

זהו הסתיים הביקור במוצב "מצפה שלגים" ומתחילים בירידה למטה  בדרך "הקלה" בין מוצב החרמון לחנית הרכבל התחתון .

 

צילום ע"י ברטינה רוזנווסר

הכל מוכן לעונת השלג ,צילום ע"י ברטינה רוזנווסר

מכאן אנו ממשיכים למתחם הגושרים ושם כל אחד בוחר את הבחירה שלו.חלק מתדלקים וממשיכים וחלק נשארים לאכול באחת מהמסעדות שבמתחם ולאחר הארוחה יוצאים לרכיבה מתישה (עומס תנועה מטורף מעמיעד לקדרים ועד צומת גולני שלא יסתיים עד להשלמת העבודות בכביש)  חזרה הביתה למרכז הארץ .

שלב התודות :

תודה ענקית לבני מר שנענה בחיוב לבקשתי וארגן לנו טיול מדהים שלא ישכח זמן רב.

לז'ק סודאי החובש שמלווה אותנו בטיולים לכל קצוות הארץ.

לאריה לרר ויואל פינקל המאספים ש"אספו" אותנו במשך כל הטיול.

למרשלים ולכל הרוכבים על רכיבה מעולה וחברותא נעימה.

להתראות בטיול הבא

צילם גולן פאר

למעוניינים : מפת המסלול ליעד כאן והדרך חזרה כאן 

פורסם בקטגוריה טיולים רגועים, כללי, סיפורי חברים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על טיול רגועים למוצב החרמון -סיכום

  1. מאת מישל‏:

    באמת שהיה טיול יפהפה ,הגשמתי עוד חלום לעלות לחרמון ממעלה גולני,מה שאנחנו עשינו על גבי אופנוע ,הלוחמים עשו זאת רגלי עם חגור נשק ועוד ב22/10/73 מלחמת יום כיפור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *