עדכון רשויות בנושא ביטוח חובה

היום (יום שני 11 ינואר 2016) בשעות הבוקר התקיימה פגישה במשרד האוצר בנושא ביטוח חובה לרכב דו גלגלי.
בפגישה השתתפו : נדב שמש יועץ שר האוצר,נציגים של המפקחת על הביטוח ושוק ההון,נציגים של איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי (היועץ הביטוחי של האיגוד גיורא נדל וקובי סודאי),מוטי מור ועבדכם הנאמן.
הפגישה זומנה ע"י יועץ השר נדב שמש ע"מ להבין את עמדות הצדדים,נציגי המפקחת על הביטוח מצד אחד ונציגי הרוכבים ואיגוד יבואני הרכב מצד שני.
כל צד בתורו הציג את עמדותיו ודרישותיו ובין היתר ביקשנו להבין כיצד נעשים החישובים האקטוארים על פיהם נקבעים תעריפי ביטוח החובה לרכב דו גלגלי.
לא אלאה אתכם במספרים ובנתונים שעלו בפגישה ,אבל בהחלט אציין שהנתונים המדאיגים של ההרוגים מקרב רוכבי הדו גלגלי בשנת 2015 אינם מסייעים לנו .
לסיכום,יועץ השר נדב שמש קיבל את עמדת נציגי המפקחת על הביטוח שטענו שהוזלה נוספת תבוא בחשבון רק אם יופנה תקציב מהמדינה למימון הגרעונות של "הפול" וקבע שלא ניתן במסגרת החקיקה הקיימת (שינוי הסכם החציה ל 25-75%,חקיקה בנושא הסכם חלוקת הנטל 5.5-6.5% ומסלול ביטוח חובה עם השתתפות עצמית ולנטרית ) להוזיל את תעריפי ביטוח החובה מעבר לתעריפים הקבועים כיום.
יועץ השר הבהיר שתיתכן בדיקה בין משרדית (האוצר והתחבורה) לאפשרות של שינוי החקיקה הקיימת ואף טרח לבשר לנו שרווחי חברות הביטוח מביטוח חובה(למכוניות וכל השאר) יצטמצמו בעתיד והאווזה שהטילה עד עכשו ביצים מזהב(כ 700 מיליון ש"ח בשנה),תחל להטיל ביצים מנחושת.
צר לי שאני לא איש בשורות ואנצל את ההזדמנות הזאת לבקש מכל חבריי הרוכבים לרכוב במשנה זהירות ולזכור תמיד שלא משנה מי האשם בתאונה,משנה מי הנפגע העיקרי בה.

פורסם בקטגוריה ארועים ופעילויות, כללי, פעילות אל מול הרשויות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על עדכון רשויות בנושא ביטוח חובה

  1. מאת יוני‏:

    הפטרון היחיד לדעתי זה או לנסות ולעשות קמפיין שיכניס לארץ חברות מאירופה או מארצות הברית והתחרות איתם תוריד את הביטוח או לחכות לימות המשיח , לדעתי הפטרון הראשון הוא יותר ראלי

  2. פינגבאק: מועדון האופנועים הישראלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *